NEJDELŠÍ ŘEKA NA SVĚTĚ, ZKOUMÁNÍ DEŠTNÉHO PRALESA, AMAZONŠTÍ INDIÁNI, ŠNORCHLOVÁNÍ S RŮŽOVÝMI DELFÍNY, PRAPODIVNÁ POUŠŤ PLNÁ VODY, S PŘÍBĚHEM, KTERÝ NECHCEŠ ZAŽÍT!
Naše další cesta nás zavede do SRDCE DRAVÉ AMAZONIE. Jako první zavítáme do velmi nebezpečného města MANAUS. Celé hodiny vydržíme pozorovat pulzující přístav a rušný rybí trh. Navečer pak na hlavním náměstí ochutnáme speciální indiánskou polévku tacacá. Zatímco v temných bočních ulicích se až příliš často odehrávají velmi nepěkné věci. Připleteme se do opravdu ŠÍLENÉHO PŘÍBĚHU, který bychom raději nezažili.
Proto se raději vydáváme do pralesní divočiny zkoumat řeku AMAZONKU, nejdelší a nejmohutnější řeku na světě. Navštívíme AMAZONSKÉ INDIÁNY, kteří umí hrát na želvu a se kterými si i zatančíme. Zastavíme se v domorodých plovoucích domech i vesnicích, kde mají indiáni vskutku prapodivné domácí mazlíčky. LENOCHODI jsou opravdu velmi zvláštní tvorové a velcí mazlíci a indiánské děti je tahají všude jako koťata. Mimochodem taková ANAKONDA je také velmi přítulná. Na malé motorové lodi se vydáme k soutoku žluté řeky Rio Salemoes a černé řeky Rio Negro.
Několik dní budeme odříznuti od civilizace poznávat poklady Amazonie. Prozkoumáme spletitá ramena řeky Amazonky, ponoříme se do hlubokého deštného pralesa. Budou nás bedlivě sledovat nespočetné OPIČÍ OČI, ale i prapodivná tamandua. Na ohromných listech leknínu viktorie královské vypadá modrošedá volavka jak vrabec. Svoje upocená těla svlažíme v přírodním vodním ráji a pod početnými vodopády. Naučíme se, jak se uspává zubatý kajman. Na PRALESNÍM FOTBALE budeme fandit oběma mužstvům, jelikož na vítěze čeká dobře živená kráva. Našim největším zážitkem na řece Amazonce však bude plavání s divokými RŮŽOVÝMI DELFÍNY!
Poté budeme pokračovat dál a žasnout nad krásami a pestrostí brazilského pobřeží. Ohromí nás BÍLÁ PÍSEČNÁ POUŠŤ s nespočetnými jezírky, ale i pustý písečný ostrov. Budeme pronikat do života docela obyčejných, ale velmi srdečných a veselých Brazilců. Několikrát se necháme strhnout rytmickou brazilskou hudbou a bujarým přepestrým tancem.
V jedné zapadlé rybářské osadě prožijeme AŽ SMUTNÝ PŘÍBĚH BÍLÉHO KONĚ. Poté se vypravíme na mořské koníky – podivné tvory, u kterých mláďata přivádí na svět sameček.
Žlebské Chvalovice 47
53843 Třemošnice
tel: 773 212 492
e-mail: chvalovice@gmail.com
úterý: 17:30 - 18:30
Obec Žlebské Chvalovice se nachází na rozhraní Polabské nížiny a Železných hor, vzdušnou čarou přibližně deset kilometrů východně od města Čáslav a je mj. dostupná z železniční tratě Čáslav - Třemošnice. Vzhledem k tomu, že je rozložena ve stoupajícím terénu tzv. Lichnických strání na jihozápadním úpatí Železných hor, leží v nadmořské výšce 320 až 400 m, v malebném hojně zalesněném prostředí Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Katastr obce činí 359 hektarů a je vyhledáván rekreanty, ať již místními chalupáři či turisty, pěšími i cyklisty.